• +905335410514
  • zekeriya_demirtas@hotmail.com

Engeli Olan Bireylerle Kapsayıcı İletişim e-Eğitimleri Hakkında

Engeli Olan Bireylerle Kapsayıcı İletişim e-Eğitimleri Hakkında

“Engeli Olan Bireylerle Kapsayıcı İletişim” e-Eğitimleri Hakkında

Kamuoyu Duyurusu

19 Ekim 2023

Birliğimiz tarafından sürdürülen bankacılık hizmetlerine erişim ve sektörün istihdam boyutunda engelli bireylere yönelik farkındalık çalışmaları kapsamında, “Engeli Olan Bireylerle Kapsayıcı İletişim” konulu yeni bir uzaktan eğitim programı yayına alınmıştır.

Engelsiz Kariyer iş birliğiyle ve 10 videodan oluşan program, BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları kapsamında “Sosyal Erişilebilirlik” ilkesi doğrultusunda kapsayıcı ve eşitlikçi bir bakış açısıyla hazırlanmıştır. Bu eğitim programıyla, engellilere yönelik yetersiz veya yanlış bilgilerden kaynaklı önyargı ve ayırımcılığın ortadan kaldırılmasına ve kültürel değişime katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

Engeli Olan Bireylerle Kapsayıcı İletişim e-eğitim programı, bankalarda görev yapan engelli çalışanlarla doğru iletişim kurma ve bankacılık hizmeti alan engelli müşterilere yaklaşım açısından dikkat edilmesi gereken temel içeriklerden oluşmaktadır. Farkındalık Atölyesi, Engeli Olan Bireyleri Tanıyalım, Engeli Olan Bireylerle İletişimde İlk Adım, Engeli Olan Gruplarla İletişim, Engeli Olan Bireylerin Beklentileri, Engeli Olan Bireylerle İletişimde Altın Kurallar, Şubede Engeli Olan Bireylerle İletişimde Altın Kurallar, Engelleri Kaldıran Engelsiz Sözcükler ve Engeli Olan Bireylerin Hakları başlıklarından oluşan eğitim toplam 50 dakika sürmektedir.

e-Eğitime https://egitimportali.tbb.org.tr/ adresli Türkiye Bankalar Birliği Finans ve Bankacılık eğitim portalına üye olarak, ücretsiz bir şekilde ulaşılabilmektedir.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Saygılarımızla,

Türkiye Bankalar Birliği

Devamı: Engeli Olan Bireylerle Kapsayıcı İletişim e-Eğitimleri Hakkında Alomaliye.com Güncel Mevzuat, Muhasebe, Ekonomi, Vergi, SGK Haberleri ilk yayınlayan websitedir.

zekeriyademirtas