• +905335410514
  • zekeriya_demirtas@hotmail.com

Finansal Hizmetler İstatistikleri ve Finansal Hizmetler Güven Endeksi – Eylül 2023

Finansal Hizmetler İstatistikleri ve Finansal Hizmetler Güven Endeksi – Eylül 2023

2023 yılı Eylül ayında Finansal Hizmetler Anketi sonuçları, finansal sektörde faaliyet gösteren 143 kuruluşun yanıtlarının ağırlıklandırılıp toplulaştırılmasıyla elde edilerek değerlendirilmiştir.

2023 yılı Eylül ayında FHGE, bir önceki aya göre 6,0 puan artış kaydederek 168,2 seviyesinde gerçekleşmiştir. Endeksi oluşturan anket sorularına ait yayılma endeksleri incelendiğinde, son üç aydaki iş durumu ile gelecek üç aydaki hizmetlere olan talep beklentisinin FHGE’yi artış yönünde etkilediği, son üç aydaki hizmetlere olan talebin ise FHGE’yi azalış yönünde etkilediği görülmektedir.

Tamamı İçin Tıklayınız

Açıklamalar:

Finansal Hizmetler İstatistikleri ile Türkiye’deki finansal kuruluş yöneticilerinin, iş durumlarıyla ilgili olarak yakın geçmişe ilişkin değerlendirmeleri ve geleceğe yönelik beklentilerinin izlenerek, finansal hizmetler sektöründeki eğilimleri yansıtacak göstergelerin üretilmesi amaçlanmaktadır.

Kaynak: TCMB

Devamı: Finansal Hizmetler İstatistikleri ve Finansal Hizmetler Güven Endeksi – Eylül 2023 Alomaliye.com Güncel Mevzuat, Muhasebe, Ekonomi, Vergi, SGK Haberleri ilk yayınlayan websitedir.

zekeriyademirtas