• +905335410514
  • zekeriya_demirtas@hotmail.com

Kooperatiflerin Desteklenmesi Programı (KOOP-DES) Başvuru Süresi Tekrar Uzatıldı

Kooperatiflerin Desteklenmesi Programı (KOOP-DES) Başvuru Süresi Tekrar Uzatıldı

Türkiye Genelinde Kooperatiflerin Desteklenmesi Programı (KOOP-DES) Başvuru Süresi Uzatıldı

Bakanlığımızca sürdürülen KOOP-DES Programı ile kooperatif ve üst kuruluşlarının üretim ve istihdama katkısı olacak yatırım projelerinin desteklenmesi, faaliyetlerinde etkinlik ve verimliliğin sağlanması, teknoloji ve yeni üretim tekniklerinden yararlanmalarına katkıda bulunulması, rekabet güçlerinin artırılması ve bireysel tasarrufların uygun kooperatif girişimcilik modelleri ile ekonomiye kazandırılması hedeflenmektedir.

KOOP-DES Programı’na kuruluş, işleyiş ve denetimlerine ilişkin işlemleri Bakanlığımızca yerine getirilen, ortaklarının çoğunluğunu kadınların oluşturduğu ve kadın emeğini değerlendirme amacı güden kooperatifler ve üst kuruluşları başvurabilmektedir.

2023 yılı ikinci çağrı dönemine yönelik proje başvuruları 12.07.2023-14.08.2023 tarihleri arasında Ticaret İl Müdürlüklerince kabul edilmiş olup 06.02.2023 tarihinde meydana gelen depremlerden olumsuz etkilenen Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya illeri ile Gaziantep’in Nurdağı ve İslâhiye ilçelerinde başvuru süresi 31.10.2023 tarihine kadar uzatılmıştı.

Öte yandan, Türkiye genelinde hibe desteklerinden faydalanmak isteyen tüm kooperatiflerimize ilave kolaylık sağlamak amacıyla, yukarıda yer alan il ve ilçeler dışında kalan tüm il ve ilçelerimiz için başvuru süresi 15.09.2023 tarihine kadar uzatılmıştır.

Bununla birlikte, depremden yoğun şekilde etkilenen il ve ilçelerimizde (Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya illeri ile Gaziantep’in Nurdağı ve İslâhiye ilçelerinde) ise başvurular 31.10.2023 tarihine kadar alınmaya devam edecektir.

Son başvuru tarihinden sonra ulaşan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Kaynak: T.C. Ticaret Bakanlığı

Devamı: Kooperatiflerin Desteklenmesi Programı (KOOP-DES) Başvuru Süresi Tekrar Uzatıldı Alomaliye.com Güncel Mevzuat, Muhasebe, Ekonomi, Vergi, SGK Haberleri ilk yayınlayan websitedir.

zekeriyademirtas