• +905335410514
  • zekeriya_demirtas@hotmail.com

Negatif Nitelikli Bireysel Kredi ve Kredi Kartı – Haziran 2023

Negatif Nitelikli Bireysel Kredi ve Kredi Kartı – Haziran 2023

Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Negatif Nitelikli Bireysel Kredi ve Kredi Kartı (i)

Haziran 2023

Bireysel kredi veya kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı geriledi.

Haziran Ayı Gelişmeleri:

Bireysel kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı 2023 yılı Haziran ayında 72 bin kişi oldu. Bireysel kredi borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı ise aynı dönemde 68 bin kişi oldu.

Bireysel kredi veya bireysel kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe intikal etmiş kişi sayısı Haziran 2023 ayında bir önceki aya göre yüzde 23 gerileyerek 118 bin kişi oldu.

Haziran 2023 İtibariyle Negatif Nitelikli Bireysel Kredi Bakiyesi:

Öte yandan, Risk Merkezi verilerine göre, Haziran 2023 itibarıyla bireysel kredi kartlarını da içeren bireysel kredilerde tasfiye olunacak alacaklari bir önceki yıla göre yüzde 23 artış ile 38 milyar TL olmuştur.

(i) Bireysel kredi ve kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe intikal eden kişi sayısını vermektedir. Yasal takipten çıkan kişi sayısı ile netleştirme yapılmamış olup; ilgili yılın veri dönemine ait akım istatistiktir. Bireysel takipteki kişi borç miktarı rakamlarının rapora eklenmesi çalışmaları sürdürülmektedir.

Devamı: Negatif Nitelikli Bireysel Kredi ve Kredi Kartı – Haziran 2023 Alomaliye.com Güncel Mevzuat, Muhasebe, Ekonomi, Vergi, SGK Haberleri ilk yayınlayan websitedir.

zekeriyademirtas