• +905335410514
  • zekeriya_demirtas@hotmail.com

TCMB Başkanı ile Bankalar Birliği Görüşmesi

TCMB Başkanı ile Bankalar Birliği Görüşmesi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı’nın Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu ile görüşmesi hakkında

Kamuoyu Duyurusu

Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Dr. Hafize Gaye Erkan, 2024 – 2026 yıllarını kapsayan Orta Vadeli Program’ın (OVP) açıklanması üzerine 8 Eylül 2023 tarihinde biraraya gelmiştir.

Toplantıda, OVP çerçevesinde, bankacılık sisteminde Türk Lirası’nın ağırlığının artırılmasına yönelik olarak sektördeki son durum ve geleceğe ilişkin beklentiler görüşülmüştür.

Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Alpaslan Çakar, toplantının yapıcı ve çok yararlı geçtiğini belirtmiştir.

TCMB Başkanı Sayın Hafize Gaye Erkan, bankacılık sektörünün varlık ve yükümlülüklerinde Türk Lirası cinsi kalemlerin ağırlıklarının artırılmasına yönelik uygulamalardaki kararlılıklarını vurgulamıştır.

TCMB Başkanı Erkan ve TBB Başkanı Çakar, Merkez Bankası ve bankacılık sektörünün görüş birliğinde olmasından dolayı memnuniyetlerini ifade etmişlerdir.

Bilgilerinize sunulur.

Saygılarımızla,

Türkiye Bankalar Birliği

Devamı: TCMB Başkanı ile Bankalar Birliği Görüşmesi Alomaliye.com Güncel Mevzuat, Muhasebe, Ekonomi, Vergi, SGK Haberleri ilk yayınlayan websitedir.

zekeriyademirtas