• +905335410514
  • zekeriya_demirtas@hotmail.com

Teknoloji Yol Haritaları ile İlgili 2022/9 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi

Teknoloji Yol Haritaları ile İlgili 2022/9 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi

Teknoloji Yol Haritaları 2022/9

09 Haziran 2022 Tarihli Resmi Gazete

Sayı: 31861

Cumhurbaşkanlığından:

Konu: Teknoloji Yol Haritaları

GENELGE

2022/9

Küresel çapta büyük bir dönüşüme tanıklık eden sağlık ve mobilite sektörü, nüfusun artması ve kaynakların kısıtlı hale gelmesi gibi zorluklara yeni hizmet modelleri geliştirerek çözüm üretmektedir. Teknolojinin hızlı gelişimi ve yaygınlaşması bu alanlarda kişiselleştirilmiş, katılımcı ve önleyici çözüm ve sistemler sunulmasına imkân sağlamaktadır.

Dijitalleşen dünyada yüksek teknoloji ve katma değer üreten öncü Türkiye için “Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi” vizyonunu gerçekleştirmek üzere hazırlanarak uygulamaya konulan “2023 Sanayi ve Teknoloji Stratejisi” kapsamında başlanan çalışmalara rehberlik etmek, yerli ve milli ürün ve teknoloji dönüşümüne yön vermek üzere “Akıllı Yaşam ve Sağlık Ürün ve Teknolojileri Yol Haritası” ile “Mobilite Araç ve Teknolojileri Yol Haritası” hazırlanmıştır. 2022-2030 dönemini kapsayan mezkûr Yol Haritaları Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının resmî internet adresinde (www.sanayi.gov.tr) yayımlanacaktır.

Teknoloji Yol Haritaları kapsamında yürütülecek çalışmalarda ihtiyaç duyulacak her türlü destek ve yardımın ilgili kurum ve kuruluşlarca hassasiyetle yerine getirilmesi hususunda gereğini rica ederim.

8 Haziran 2022

Recep Tayyip ERDOĞAN

CUMHURBAŞKANI

ad

Devamı: Teknoloji Yol Haritaları ile İlgili 2022/9 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Alomaliye.com Güncel Mevzuat, Muhasebe, Ekonomi, Vergi, SGK Haberleri ilk yayınlayan websitedir.

zekeriyademirtas